SEO uyumlu içeriğin önemi nedir?

SEO uyumlu içeriğin önemi nedir?

SEO uyumlu içeriğin önemi nedir?

İlgili anahtar kelimede SEO ile en tepeye yerleşmek!

SEO uyumlu makale kelime sayısıyla doğru orantıda yükselen bir grafik oluşturmaktadır. Bu SEO makalelerin kaç tane olduğu, hangi alanda yazıldığı, özgünlüğü, kullanıcı kolaylığı ve kullanıcıya sağladığı fayda SEO için en önemli kriter olarak adlandırılıyor. Son günlerde sosyal medyanın öneminin artmasıyla, SEO çalışmalarının değeri azalıyor gibi görünürken Google’ın son gerçekleştirdiği çalışmalar ile SEO ve sosyal medya hala kıyasıya mücadeleye devam ediyor, en azından durum Google tarafından bakılınca böyle. Büyük şirketlerin izlediği strateji ilgili ziyaretçileri paralı reklamlarla veya arama motorlarından bularak bu ziyaretçileri daha sonra sosyal medya yardımıyla takipçi olarak kazanmaktır. Bu sayede SEO, en çok önem verilmesi gereken bir konu olarak günümüzde değerini arttırmaya devam ediyor, önümüzde ki yıllarda da bu böyle olacak gibi görünüyor. Google’ın gerçeleştirdiği en son güncellemesinden önce kaliteli backlink alan anahtar kelimeler, Google’da en üst sıraya yerleşiyordu. Google Panda adlı güncellemeyi gerçekleştirdikten sonra içerik neredeyse backlinkten daha değerli hale geldi.

Not: Hazırlamak istediğiniz web sitesine veya makaleye başlamadan önce ilk yapanız gerekenler kelime analizi, doğru anahtar kelime tespiti ve bu anahtar kelime üzerine gerçekleştirdiğiniz çalışmalar. Anahtar kelimelerin makalenizde geçtiğinden emin olun. Özellikle son 100 kelimede geçtiğinden ve başlık kısmında bulunduğundan emin olun. Description bölümüde aynı şekilde ilgili anahtar kelimeyi içermelidir. Bu anahtar kelimelerle makalenizi Google SEO’nuzu güçlendirebilir ve doğru kitleye aktarabilirsiniz.

Web üzerindeki projelerinizin başarısı eğer Google’a bağlıysa şunu aklınıza yazmalısınız: Google’a sadece yazılım olarak bakmayı bırakırsanız, o zaman başarı sizi takip edecektir. Çünkü Google, dünya üzerindeki hiçbir yazılıma veya projeye benzemez. İlgili mühendisler sürekli algoritmaları geliştirir ve güncellemelerini sağlar. Google’ın belirlediği en önemli amacı arama gerçekleştiren ziyaretçilere en doğru ve en nitelikli bilgiye ulaşmasını sağlamaktır. Bu yüzden hazırladığınız makalenizin gerçekten insanlara yarar sağlayacağından ve sizin kelimelerinizin yani özgün kelimelerin ziyaretçilerinize aktrardığınızdan da emin olun. Makalelerin özgünlüğünden emin olun ve artık para kazanmaya başlayın! Girisimciajansi.com.tr’yi takip ederek daha fazla makaleden yararlanabilirsiniz. Sitenizin SEO puanını ücretsiz olarak öğrenmek istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.