Ziraat Bankası İle KOSGEB arasında finansman destek kredisi protokolü

Ziraat Bankası İle KOSGEB arasında finansman destek kredisi protokolü

Ziraat Bankası İle KOSGEB arasında en güncel destek kredisi protokolü imzalandı

KOBİ’lerin finansmana ulaşmalarına kolaylık sağlamak ve kredi olanaklarından daha fazla faydalanabilmeleri için teminen sürdürülen faaliyetler kapsamında; KOSGEB tarafından gerçekleştirilen destek programlarına başvuruda bulunan,

Destek Programı başvurusu kabul edilerek desteklenmesinde karar kılınan ve 2011 yılından sonra KOSGEB KOBİ Kredi Faiz Destek Programlarından faydalanan, işletmelerin finansmana ulaşmalarını kolaylaştırmak, projelerini iş planında belirtilen zamanda tamamlamalarına yardımcı olmak için T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından en uygun koşullarda finansman erişebilmesi amacıyla KOSGEB ile Ziraat Bankası arasında Proje Destek Kredisi anlaşması imzalanmıştır. Protokol kapsamında KOBİ’lere sağlanan avantajlar:
1. KOSGEB tarafından desteklenen/desteklenmesi karara bağlanan ve 01.01.2011 tarihinden sonra kredi faiz desteği kullanan işletmelerden uygun bulunanlara, kullanacakları kredilerde Banka’nın cari TL tabela faiz oranı üzerinden % 15 indirim yapılması (AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı için bu oran %20 olacaktır).
2. Nakdi kredi kullandırılan işletmeler için; a) Kredilerin bağlı olduğu hesaplarına hesap işletim ücreti uygulanmaması, b) İnternet Bankacılığı/Mobil İnternet Uygulaması aracılığıyla yapılan havale-EFT işlemlerinde indirim yapılması, c) KOBİ Kartlarından yıllık kart ücreti alınmaması, ç) Kullanmış oldukları Çek Karnesi Bedellerinde %50 indirim yapılması, d) Takas Çek Komisyonlarında % 50 indirim yapılması, e) AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı için Kredi Tahsis ve Değerlendirme ücretinde % 50 indirim yapılması,
3. Müşterinin gerekli şartları taşıması halinde Avrupa Yatırım Bankası, Alman Kalkınma Bankası (KfW), Fransız Kalkınma Ajansı (AFD), Dünya Bankası Enerji Verimliliği ürünlerinden TL veya döviz olarak kullandırılan kredilerde kullandırım komisyonu alınmaması. kararlaştırılmıştır.

Girişimcinin kalbi girisimciajansi.com.tr'de atıyor.