SEO uyumlu makale nasıl olmalı?

SEO uyumlu makale nasıl olmalı?

Google SEO olarak içeriğin en az 300 kelime olmasını istiyor. Çünkü Google’ın yaptığı geniş kapsamlı araştırmalardan sonra ziyaretçilerin yaralanabileceği sağlıklı ve nitelikli bir makalenin en az 300 kelime olması gerektiğini hesaplamıştır. Buna ek olarakta, sitenize giren herhangi bir ziyaretçinin, web sitenizde en az 3 dakika kalması gerektiğini söylüyor. Google bu kriterleri gerçekleştirdiğiniz de “ Ziyaretçi bu siteden yararlanmıştır “ şeklinde düşünüyor. O yüzden ilk dikkat etmeniz gereken düzgün SEO çalışması yapmanız, nitelikli içerik üretmeniz ve okunabilirliği sağlamak yani makalenin gerçekten ziyaretçiler için yararlı olmasını sağlamanızdır. Yani kısacası hazırladığınız SEO (arama motoru optimizasyonu) uyumlu içerikle önce ziyaretçiyi memnun edeceksiniz daha sonra Google’ı.

Başlık Kısmı
SEO Başlık Anahtar Kelimeyi İçermeli
SEO Başlık Anahtar Kelime ile Başlamalı
SEO Başlık En Az 3 Kelimeden Oluşmalı
SEO Başlık En Fazla 66 Karakterden Oluşmalı
SEO Bağlantılar ( Url Kısmı ) Url Anahtar Kelimeyi İçermeli
SEO Meta Kısmı Açıklama Kısmı Anahtar Kelimeyi İçermeli
SEO Açıklama Kısmı En Fazla 160 Karakter Olmalıdır
SEO Açıklama Kısmı Anahtar Kelime ile Başlamalıdır
SEO Makale içi Başlık Kısmı Anahtar Kelime H1 Etiketi ile Kullanılmalıdır
SEO H1 Etiketi Anahtar Kelime ile Başlamalıdır Anahtar Kelime
SEO H2 Etiketi ile Kullanılmalıdır Anahtar Kelime H3 Etiketi ile Kullanılmalıdır
SEO İçerik Kısmı İçerik En Az 300 Kelime Olmalıdır. İçerikte ki Anahtar Kelime Oranı 2.5-3.0% Olmalıdır
SEO Anahtar Kelime İçeriğin İlk 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır. İçeriğin Görsellerinden
SEO En Az 1’inin Alt Etiketi Anahtar Kelime Olmalıdır Anahtar Kelime Kalın, İtalik ve Altı çizili olarak İçerikte Yer Almalıdır.
SEO İçerikte Anahtar Kelime ile Linklenen Bir Giriş birde Çıkış Linki Olmalıdır.
SEO Anahtar Kelime İçeriğin Son 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.

WordPress yazılım altyapısını kullananlar için bir eklenti(Plugin) tavsiye ediyorum. Makalenizi tamamladıktan sonra ilgili anahtar kelimenizi o eklentiye kayıt ediyorsunuz ve eklenti sizlere aktardığımız SEO kurallarının hepsini tarıyor ve size eksik olanların bilgisini veriyor ve bu sayede makalenizin SEO puanının kaç olduğunu görüyorsunuz. Google’ın en sevdiği altyapılardan biriside Wordpress’dir. Sizde çalışmalarınızı bu altyapı üzerinde kurabılır ve daha kolay bir şekilde paylaşımlarınızı yapabilirsiniz. Makalelerin özgünlüğünden emin olun ve artık para kazanmaya başlayın! Girisimciajansi.com.tr’yi takip ederek daha fazla makaleden yararlanabilirsiniz. Sitenizin SEO puanını ücretsiz olarak öğrenmek istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.